//nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Art & Music » Art & Music

GRCHEK ASHK (Gerçek Aşk- Настоящая любовь –True Romance ) Filmi çıktı!!
09/Марта/2015, 10.51.50 PM
GRCHEK ASHK (Gerçek Aşk- Настоящая любовь –True Romance ) AHISKA FILM PRODUKTION- Mikail Süleymanov'un Yeni Filmi çıktı!!

Kırgızistan'daki Ahıskalı Türkler  tarafından çekilen 'Gerçek Aşk' filminin galası Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te yapıldı. Galaya Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç, milletvekilleri ve Bişkek’te yaşayan Ahıska Türkler'i katıldı.Bunun yanı sıra film için yapılmış özel posterlerde yayınlandı.Ahıskalı yönetmen Mikail Süleymanov'un, senaryosunu yazdığı ve yönettiği "Gerçek Aşk" filmi izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Film yapımcısı ve merkezi İstanbul'da bulunan Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Üyesi Murafaddin Sakimov, konuşmasında bir milletin kendi kimliğini koruyabilmesinin en önemli unsurunun dil olduğunu vurgulayarak, "Ahıskalıların kullandığı Türkçe'nin korunması ve yaşatılmasının yanı sıra 70 yıl önce kendilerini (Ahıskalıları) bağırlarına basan Kırgız halkının ve Kırgızistan'ın güzelliğini göstermek için böyle bir film çekilmesine karar verdiklerini" belirtti.
Sakimov, bu film projesine maddi destek sağlayan ve Bişkek'te faaliyet gösteren Ahıskalı işadamlarına teşekkür etti.

Filmin Yönetmeni Mikail Sülyemanov da film setinde çalışanları teşekkür ederek, "Bugünün Ahıskalı Türkler ve kendileri için tarihi bir gün" olduğunu söyledi. Süleymanov, geçen yıl yaz aylarında filmin çekimlerine başladıklarını, "Gerçek Aşk"ın adını filmde anlatılan aşktan ötürü değil, (Ahıska) milletine olan aşktan dolayı verdiklerini kaydetti.

"Gerçek Aşk" filminde başrolleri, Amina Askarova, Fahrat Kuçimov, Mikail Süleymanov, Feruza Usmanova, Malik Süleymanov, Selemat Cevdetkızı ve Rüstem Mürseloğlu paylaşıyor.
Ahıska Türklerinin Bişkek’teki yaşamını konu alan filmde 40’dan fazla oyuncu rol aldı.


'' GERÇEK AŞK '' AHISKA FİLMİ FRAGMAN

Ahıska ağzıyla Türkçe olarak seslendirilen filmin çekimleriyse Bişkek ve çevresindeki köylerde yapıldı. AHISKA FILM PRODUKTION- tarafından gerçekleşti.

Hatirlatalim: Sanatçı bir aileden gelen ve 1967 yılında Özbekistan'da doğan Mikail Süleymanov, Taşkent Devlet Üniversitesi Tiyatro ve Ressam Enstitüsü Oyunculuk bölümünden mezun oldu.

Özbekistan Ahıska Türkleri Derneği çatısı altında 1998 yılında kurduğu "MİKO SHOW" adlı özel komedi tiyatro grubuyla adından söz ettiren Süleymanov, 1999'da kendisinin de başrolde oynadığı "Tatlı Pınar" adlı ilk uzun metrajlı filmini Kazakistan'da çekti. Süleymanov, üç yıl aradan sonra 2002 yılında "Borç" adlı ikinci filmini Kazakistan ve Özbekistan'da hazırladı. Yönetmenin her iki filmi de Türkiye'deki devlet ve bazı özel televizyon kanallarında yayınlandı.

Filmi de izleyicilerin begenisini alacağına eminim izlemeyenlere tavsiye ederim.Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this 
webpagePDF© NATIVE AHISKA NEWS
Категория: Art & Music | Добавил: alim
Просмотров: 4913 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: